بهانه ای برای رسیدن

سلام.

بعد از سالها آمدی. زنده نبودنت بیشتر توجیه پذیر بود. آخر تو و زنده ماندن. تو و عمر طبیعی.

از تو فقط اسم پل پشت خانه مان مانده. میگویند خوف داشتند که زنده باشی و آن جنایتکار بدست استکبار داده باشدتت. نمیدانم. اما میدانم از آنهایی بودی که اسمت دل قدرتها و ابرقدرتها را میلرزاند. مگر چند سال داشتی که در مقابل لشکرهای عراقی با آن فرماندهان ستاره به دوش ایستادید و جنگیدید که هیهات من الذله.

سردار. آمدی. اما تنها نه. همه ی همه ی بچه های مسجد را آوردی با خودت. مسجد جزایری. همان جا که پاتوق انقلاب بود و حلقه منسجم جنگ. همانهایی که گروه گروه میرفتند و تک تک برمیگشتند.

مظلومیت عدنان شجاعت حاج حمید قنوت های سجاد داوودی قرآن اکبر رجب زاده جسارت عبدالرحمن خنده های علیرضا نیله چی معصومیت گازرپور دلبربایی شیخ مرتضی تفکر دایی رضا بزرگی سید جلال شیطنت های آ حسین خودسازی دایی سعید و ...  همه را آوردی.

حاج علی. تو امام را هم آوردی. میدانی چه مدت بود یادش نکرده بودم. میدانی چقدر بود نجوا نکرده بودم. میدانی چقدر دلم هوایش را کرد وقتی اسمت را شنیدم. مگر نه تابلوها تو را یوسف هور نامیدند پس یعقوب پیر کجاست؟ که زهی وصال یعقوب و یوسفش سالها پیش دور از چشم کنعانیان بوده.

روز و شب با آمدنت روشن شد. تو نمرده  و کشته نخواهی شد. و این است وعده لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا. و در کنار پدر پیرت خمینی بزرگ عند ربهم یرزقون ی.

وای بر ما که بعد از سالها دوری از پدر پیرمان بغض گلوی آقا را گرفته که این العمار. پس بترکانید بغض چندین ساله را عمارتان آمد.

آقا. این روزها چقدر سخت گرفتیم به شما. چقدر خرده گرفتیم اما به خون شهدا قسم دوستتان داریم.

برنامه تشییعت را روز وفات بی بی گذاشته اند. نمیدانم هماهنگ شده است یا بی بی تو را طلبیده. اما هر چه هست سلام ما را برسان.

گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم

چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی

 

سردار بزرگ لشکر اسلام. علی هاشمی

 

/ 52 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزال

سلام طولانی نوشتی نخوندم[نیشخند] اما گفته بودم چو بیایی خوب بود من که می گم آخر کامنتات خوندن داره[لبخند] دریا تمام حسرت من بود ضرب در هزار و موج ها شوق من بودند تقسیم بر صفر حالا تمام دریا و تمام موج ها مروارید شده اند

یک دختر اسفند

منو یادته هنوز :) ؟ به روزم .. مثل اون زمونا که پر حرفی میکردم :)

محمدحسین

[گل][بغل][ماچ]

لیندا

اگه کامپیوترت خرابه نمی تونی آپ کنی بگو من خودم بیام درست کنم برات [نیشخند]