محمود برقی

سلام

روزنامه رو مثه هر روز باز میکنم. نیمی از صفحه اولش مثه هر روز از ملت تقاضا دارد که در مصرف انرزی صرفه جویی کنند.

قدم زنان در خیابانهای سطح شهر در هوایی پاک و مطبوع عرق ریز سر را بلند میکنی و بیلبردی عظیم الجثه ملت غیور را به کاهش مصرف برق دعوت میکند.

تلویزیون سریال ترانه سه در چار مادری را پخش میکند. از ثانیه یک تا آخر سریال زیر نویسهای مکرر به کرات کلیه اعضای خانواده را به کاهش مصرف آب میخواند. هر ربع ساعت ٣ بار سریال قطع و تیزری نمادین از خانواده ای که در یخچال خود لامپ کم مصرف مصرف میکنند و تلویزیونشان با لامپ کم مصرف کار میکند به  ملت غیور و همیشه در صحنه نشان میدهد.

خیابان اصلی شهر را آب فرا گرفته. تایر ماشینها آب آشامیدنی را به اطراف هل میدهند. لوله آب ترکیده. از حجمش میتوان فهمید که یک ساعتی است که وضع به همین منوال است. از مامورین امداد آب خبری نیست و تو در عجبی که صرفه جویی ملت غیور و همیشه در صحنه با ساعتی نشت آب به باد رفته که این اولین بار نیست چنین میشود و نمونه ها بسیار.

================

سر تو بدزد رفیق زباننیشخند

/ 28 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دست نوشته های من

سلام اين بار دست نوشته هاي من با يه متن و چند عكس غم انگيز به روز شد اگه دل ديدن چند تا عكس كه از خواب غفلت ميتونه بيدارمون كنه رو داري يه سر بزن!

دست نوشته های من

سلام اين بار دست نوشته هاي من با يه متن و چند عكس غم انگيز به روز شد اگه دل ديدن چند تا عكس كه از خواب غفلت ميتونه بيدارمون كنه رو داري يه سر بزن!

عاطفه

کی این مملکت درست می شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///

زم بور

لطفا در مصرف سوخت صرفه جویی کنید و گرنه سوسک می شوید.

مسافر

و این نیز بگذرد از ماست که بر ماست[نیشخند]

مملي

مو هب گم: مردم دولته دارن؛ دولت مردمه ندارَه![نیشخند][قهقهه]

sldvh

[گل]لحظه‌ها را قدر دان همدلیها، لذت دیدار را... خوب می‌دانم که یک دو روزی دیگر، فرصتم می‌میرد می‌رسد وقت سفر؛ بعد از آن هم شاید که نگاه من و تو، باز در حسرت دیدار بمانند ولی؛ من به این معتقدم: زندگی یک لحظه است و همین یک لحظه، مملو از خاطره‌هاست... لحظه‌ها را قدر دان... می‌رسد وقت سفر یک دو روزی دیگر...